Zapletená kola ROVAL CONTROL SL 29 TORQUE TUBE

Kód: 99026
Akce
Neohodnoceno
47 999 Kč –10 %
30117 2409 WHL CONTROL SL 29 TORQUE TUBE 148 WHEELSET CARB BLK
47 999 Kč –10 % 42 999 Kč 35 536 Kč bez DPH
Skladem na prodejně

V cross-country se počítá každý gram – to Vám jistě potvrdí i Jaroslav Kulhavý. Závodní XC tratě jsou v dnešní době čím dál více agresivní a mít pouze ultralehká zapletená kola již nestačí. Dnešní kola musí být víc tuhá, odolná a přesto lehká. Dnes musí být kola zkrátka víc, jako nová Control SL 29 se zadní osou 148 mm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V cross-country se počítá každý gram – to Vám jistě potvrdí i Jaroslav Kulhavý. Závodní XC tratě jsou v dnešní době čím dál více agresivní a mít pouze ultralehká zapletená kola již nestačí. Dnešní kola musí být víc tuhá, odolná a přesto lehká. Dnes musí být kola zkrátka víc, jako nová Control SL 29 se zadní osou 148 mm.

Když u nás jezdci poptávali pořádná zapletená kola pro cross-country, pochopili jsme, že touží po hodně specifických požadavcích. Měla být lehká, s nízkou setrvačností, pevná natolik, aby zvládala skály, kameny a kořeny na závodních kolech s malými zdvihy, a také dostatečně široká, aby profil pláště mohl být optimalizovaný zároveň pro trakci i valivý odpor – nic jednoduchého, co vám máme povídat.

Abychom vyhověli všem těmto požadavkům, rozhodli jsme se odpíchnout od našeho stávajícího ráfku Traverse SL. Podaří se nám z tohoto ráfku využít jeho šířku a přitom zachovat hmotnostní kategorii předchozích Control SL? Na základě šířky, o které jsme věděli, že je vhodná pro ty správné jízdní vlastnosti, jsme dále vyladili tvar ráfku tak, abychom optimalizovali jeho tuhost, hmotnost a celkově kvalitu jízdních vlastností. Ráfek moc vysoký znamená příliš tvrdou jízdu, nízký ráfek je přehnaně měkký a nic nevydrží. Naši vývojáři se návrhu tvaru ráfku pečlivě věnovali, aby našli perfektní rovnováhu všech vlastností a optimální geometrie, až po různých variantách skončili nakonec u ideální výšky ráfku 30,4 mm s vnitřní šířkou 25 mm. Tím, že jsme mohli přidat materiál a zvětšit šířku ráfku (přesněji o 3 mm navíc), vyrobili jsme tak robustnější XC zapletené kolo, které se neliší jen zvýšenou pevností.

Pro dosažení našeho cíle, mít nejrychlejší zapletený pár kol pro XC, jsme obuli nový i starý ráfek plášti Fast Trak 2.0 a otestovali jsme je na valivý odpor při tlaku 20 a 30 PSI. A výsledek? Nový, širší ráfek se ukázal rychlejším při obou tlacích, což potvrdilo naši obecnou hypotézu, že širší znamená rychlejší.

Zachováním konstrukce bezpatkového ráfku mají tak nové ráfky Control SL všechny nejžádanější vlastnosti – zvýšená odolnost proti nárazu, snadná montáž bezdušových plášťů a lepší utěsnění pláště na ráfku. Skutečně lehká konstrukce také odmění jezdce výrazně nízkou setrvačností, což znamená rychlejší akceleraci, která je potřebná při závodním XC. Dívali jsme se na kola jako na celistvý systém a drželi se konstrukční podstaty, což byla nízká hmotnost a odolnost. Proto, abychom neošidili výrobu, je každé zapletené kolo vyrobeno ručně. Věříme totiž, že lidská ruka dokáže dosáhnout vyšší kvality, než robot. Při ruční výrobě mohou být odstraněny malé rozdíly a nepřesnosti, které stroj nerozpozná. Použili jsme ráfek 2Bliss Ready a spojily ho s našim CNC obráběným nábojem DT Swiss a paprsky DT Swiss Competition Race. Vnitřek náboje je opatřen těsnícími ložisky a vnitřnostmi DT Swiss 240 s rohatkou o 54 zubech pro rychlý záběr.

S variantou 110/148 se vlezete do všech rámů. Čím širší náboje, tím tužší, pevnější a odolnější systém s minimálním hmotnostním postižením.

Jestli sháníte zapletená kola do hmotnosti 1400g, připravená k závodění, se skvělou ovladatelností a pevností dnešních trailových kol, pak jsou Control SL 29 správnou volbou.

 

 • Typ ráfku: karbonový, bezdušový (2Bliss Ready), bezpatková konstrukce. Designové provedení – černá grafika pod průhledným lakem
 • Materiál ráfku: karbon
 • Šířka ráfku: 25 mm vnitřní
 • Způsob zaplétání předního kola: Přímý výplet/trojité křížení
 • Způsob zaplétání zadního kola: Trojité křížení
 • Počet paprsků: 24 děr přední, 28 děr zadní
 • Typ paprsků: DT Swiss Competition Race
 • Typ niplů: DT Swiss Pro Lock hexagonal
 • Přední náboj: Vnitřní konstrukce DT Swiss, pevná dutá osa 15x100 mm, včetně 15 mm koncovek (dvě verze - s vnějším průměrem 19 a 31 mm)
 • Zadní náboj: tělo náboje opracované na stroji CNC, vnitřní konstrukce DT 240 vysoké kvality a rohatka s 54 zuby, včetně 11ti rychlostního ořechu SRAM XX1 a koncovek na 148 mm
 • Zahrnuje pravou koncovku 148 mm pro 10ti rychlostní ořech – vlastní ořech k prodeji samostatně
 • Typ ložiska: Uzavřená kazeta
 • Způsob montáže: ručně postavené
 • Včetně bezdušových záslepek otvorů pro paprsky ke snadné montáži nejlehčí bezdušové verze
 • Celková hmotnost páru zapletených kol: 1 360 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: