Zámek ULÄC THE BEE black

Kód: 21035
Neohodnoceno
740 Kč 612 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hlasitý zámek

 

Zamknout si kolo co nejbezpečnějším zámkem ještě nemusí znamenat, že jej někdo v tichu nepřekoná třeba pákovými nůžkami. Kombinace bezpečného zámku a hlasitého alarmu už by nemusela být tak jednoduchá k překonání, nebo když už, tak dá alarm jasně najevo, že se s kolem něco děje.

Domácí značka Haven má v nabídce alarmový zámek Uläc The Bee, což je spirálový zámek vybavený alarmem s hlasitostí až 110 decibelů. Značka Uläc přitom vznikla na Taiwanu už v roce 1982, takže těží z více jak pětatřicetiletých zkušeností, a v nabídce má jak standardní spirálové zámky, tak U provedení, odolné verze z ocelových plátů a samozřejmě i modely doplněné alarmem. The Bee má průměr plastem potaženého lanka 12 mm a délku 120 cm, což dohromady i s držákem na sedlovku či rám ukázalo na váze 466 gramů. Jako spirálový zámek tedy standard, ovšem ta hlavní vychytávka se skrývá v mechanismu zvaném Neo Alarm. Reprouktor na hlavici zámku je krytý kovovou mřížkou a po zacvaknutí volného konce spirály do hlavice jen pípne signalizátor, že je zámek zajištěný. Pak stačí miniaturním tlačítkem na hlavici aktivovat alarm, jenž po stisknutí tlačítka opět zvukově potvrdí, že je zapnutý.

Takto zajištěné kolo už jen čeká buď na odemknutí majitelem, jenž má jeden ze tří klíčů, případně na nenechavce. Jakmile se zámek pohne, aniž by byl v zámku klíč, dvakrát hlasitě pípne, aby nenechavce varoval. Pokud se v zámku ani potom neobjeví klíč a s kolem se stále hýbe, spustí se 110db alarm, který je opravdu hodně slyšet a není to nic příjemného. Alarm lze vyřadit jen zasunutím klíče do zámku, dokonce ani přestřižení zámku jej nevyřadí, protože ve spirále je senzor, který hlídá i tuto možnost. A zloděj určitě nebude čekat u kola, než se vybijí baterie LR44. Ty se mimochodem mění po vyšroubování dvou malých šroubů z krytu směrem od vstupu spirály a jeho vysunutím. Co se týče zajištění zámku při převozu na kole, držák s páskou na suchý zip lze umístit na rám či sedlovku a do něj zámek vždy jen nacvaknout. Za 740 korun tak tenhle zámek plní hlavně při jízdě a parkování ve městě dokonale svoji bezpečnostní úlohu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: